Pierwszy etap każdej nowej relacji damsko-męskiej jest zazwyczaj okresem przyjemnym i ekscytującym. Poznajemy nową osobę, zmieniamy otoczenie, możemy w dobrym świetle zaprezentować siebie oraz otrzymać liczne potwierdzenia swojej atrakcyjności. Wszystko to sprawia, że nie jedna kobieta traci czujność i często nie wiadomo kiedy wplątuje się w toksyczną relację.

To, że mężczyzna jest przystojny, uśmiechnięty, kupuje kwiaty wcale nie gwarantuje, że na dłuższą metę będzie dobrze traktował kobietę. Zwykle po kilku spotkaniach jest tak, że nabieramy do siebie zaufania i otwieramy się coraz bardziej. Niektóre kobiety w tym względzie bywają lekkomyślne i gotowe są powierzyć najintymniejsze sekrety nowemu partnerowi (wraz ze szczegółami finansowymi).

Tymczasem warto zachowywać pewien dystans i dyskretnie obserwować swojego wybranka. Nie jest też dobrze, gdy kobieta od razu zbyt dużo poświęca mężczyźnie. Rezygnuje ze swoich planów, zabiega, proponuje i organizuje wszystko sama. Jeśli zaczyna żyć głównie sprawami partnera i jednocześnie zaniedbuje swoje dotychczasowe życie to jest to sygnał alarmowy.

Znajdź dopasowanego partnera online: sprawdź najlepsze portale randkowe i nie trać czasu na poszukiwania!

Każdą kobietę powinny także zaniepokoić pewne typowe negatywne zachowania mężczyzny. Zwracać uwagę trzeba przede wszystkim na wszelkie objawy lekceważenia takie jak: nieodbieranie telefonu, nieprzychodzenie na spotkanie czy zajmowanie się telefonem, komputerem podczas randki.

Jeśli dodatkowo mężczyzna nie chce poznać kobiety ze znajomymi, nie zaprasza do domu oraz żałuje jej pieniędzy choćby na kawę w lokalu to znak, że czas na poważną rozmowę albo rozstanie.