Konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, z którego korzysta każdy, kto staje się klientem banków. Jego zaletą jest możliwość swobodnego dysponowania swoimi pieniędzmi. Jednak oprocentowanie na nim jest jedynie symboliczne, dlatego mając jakieś oszczędności, trzeba założyć konto oszczędnościowe, aby chronić je przed inflacją.

Oprocentowanie takich kont jest na tyle wysokie, że konkurują one z lokatami bankowymi, też dają dosyć dobry zysk, a mają zaletę, której lokaty nie posiadają. To produkt dla każdego, kto nie chce, by oszczędzanie powodowało utratę dostępu do pieniędzy.

Lokatę można zerwać przed terminem, więc dostępu do pieniędzy się nie traci, ale traci się zwykle część wypracowanych przez nią zysków. Jeśli pieniądze zamiast na lokatę włoży się na konto oszczędnościowe, to wypracowanych przez nie zysków się nie traci.

Kolejną zaletą tego typu kont jest wygoda takiego sposobu oszczędzania. Trzeba także docenić jego prostotę. Takie oszczędzanie jest bardzo proste. Przelewa się tylko co miesiąc pieniądze z konta osobistego na oszczędnościowe, a jeśli ustawi się opcję przelewu automatycznego, to nawet tego nie trzeba robić.

Mające tak dużo zalet, konto oszczędnościowe warto potraktować jako tak samo podstawowy produkt jak konto osobiste. Nawet jeśli chce się inwestować pieniądze bardziej odważnie, w różne ryzykowniejsze przedsięwzięcia, to jakąś kwotę ulokowaną bezpiecznie trzeba posiadać. Więcej informacji o rachunkach bankowych znajdziesz na stronie www.topkontabankowe.pl